Psychoterapia

Zarejestruj się na konsultację psychoterapeutyczną

Czy interesuje Cię terapia indywidualna, terapia pary czy wstępna konsultacja w celu ustalenia formy terapii?

Zadzwoń pod numer 535778707. Pomożemy Ci ustalić dogodny termin, wybrać rodzaj terapii lub konkretnego terapeutę.

Zapraszamy, jesteśmy do dyspozycji od 9.00 do 20.00 w każdym dniu roboczym.

Czym zajmuje się psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba posiadająca odpowiednie umiejętności, wykształcenie i uprawnienia do prowadzenia psychoterapii. To wysoko wykwalifikowany specjalista, który po ukończeniu studiów wyższych magisterskich lub medycznych przeszedł co najmniej 4 letnie specjalistyczne szkolenie.

Zgodnie z ustaleniami European Association for Psychotherapy zawód psychoterapeuty polega na „… leczeniu osób cierpiących na psychozy, nerwice i zaburzenia psychosomatyczne…”, a także na ”interwencji kryzysowej, profilaktyce, polepszaniu jakości życia i doradztwie.

Zakres usług

Psychoterapia to jedna z metod leczenia schorzeń, zaburzeń i nieprawidłowości dotyczących ludzkiej psychiki. W zależności od problemu i stopnia jego nasilenia psychoterapeuta stosuje różne rodzaje i metody terapii. Specjaliści współpracujących z Centrum Terapii Synteza oferują pomoc w zakresie psychoterapii indywidualnej prowadzonej zgodnie z:

  • podejściem psychodynamicznym,
  • podejściem poznawczo-behawioralnym,
  • podejściem integracyjnym

oraz systemowej i psychodynamicznej terapii par. W zależności od potrzeby terapia par może być prowadzona przez psychoterapeutę lub lekarza seksuologa albo psychologa seksuologa.

Przyjmujemy wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jak rozpocząć psychoterapię?

O rozpoczęciu terapii polegającej na cyklicznych spotkaniach z terapeutą decyduje pacjent, przy czym terapia nie może zostać rozpoczęta bez uzyskania przez pacjenta wstępnej kwalifikacji do terapii. Taką kwalifikację może przeprowadzić zarówno psychiatra, jak i psychoterapeuta.

W Centrum Terapii Synteza konsultanci zwykle kierują pacjentów do konkretnego psychoterapeuty, opierając swoją decyzję na specjalizacji tego terapeuty. Istnieje także możliwość rozpoczęcia terapii bezpośrednio u terapeuty wskazanego przez pacjenta. Na ogół rozpoczęcie terapii poprzedza kilka spotkań wstępnych, po odbyciu których zarówno terapeuta, jak i pacjent podejmują decyzję o rozpoczęciu psychoterapii sensu stricte.

Psychoterapeuta Kraków – Psychoterapia w Centrum Terapii Synteza

Do skorzystania z pomocy terapeutycznej oferowanej przez Centrum Terapii Synteza zapraszamy przede wszystkim pacjentów z terenu miasta Kraków oraz okolicznych miejscowości. Nasze Centrum prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię par.

Specjaliści psychoterapeuci:

W Centrum Terapii Synteza przyjmują psychoterapeuci: