Jedną z form terapii, które proponujemy w Centrum Terapii Synteza jest psychoterapia prowadzona w całości w kontakcie zdalnym.

Jak zacząć?

 1. Skontaktuj się telefonicznie +48535778707 lub mailowo rejestracja@centrumsynteza.pl z naszą rejestracją.
 2. Umów dogodny dla Ciebie termin pierwszej konsultacji.
 3. Dokonaj przedpłaty i uzupełnij dokumenty – wszystko przez Internet.
 4. Twoja sesja jest już zorganizowana. Dostajesz bezpośredni link do spotkania.
 5. Rozpocznij w umówionym terminie pierwsze spotkanie online z terapeutą.

psychoterapia online

Dla kogo przeznaczona jest terapia on-line?

Spotkania on-line są w szczególności kierowane do osób, które z różnych powodów nie mają możliwości uczęszczania na sesje terapii do gabinetu terapeuty. Najczęstszą z motywacji do wyboru takiej formy terapii jest odległość, czyli np. zamieszkanie poza granicami kraju, w którym przyjmuje terapeuta lub brak dostępu do terapii stacjonarnej w aktualnym miejscu przebywania. Kolejną przyczyną mogą być ograniczenia ruchowe czy problemy zdrowotne o różnym podłożu.

kiedy terapia online
Terapia on-line

Kiedy należy zastanowić się nad formą terapii?

Możliwość uzyskania efektu terapeutycznego zależy przede wszystkim od cech pacjenta oraz zaburzeń lub trudności, z którymi się zgłasza do terapeuty.

Z badań i doświadczeń klinicznych wynika, że skuteczność terapii wyłącznie on-line jest niższa w wypadku osób, którym trudno jest budować stabilne więzi, u pacjentów impulsywnych (np. autoagresywnych), uzależnionych od substancji (choć nie jest to bezwzględne przeciwskazanie do tej formy leczenia), a także osób, które chorują psychicznie (m.in. zaburzenia psychotyczne, stany maniakalne).

W Centrum Terapii Synteza każdego pacjenta traktujemy indywidualnie. Zarówno dla pacjentów korzystających z sesji on-line, jak i pacjentów stacjonarnych, staramy się stosować możliwie najlepsze i najskuteczniejsze metody leczenia.

ABC terapii on-line

Terapia on-line

Koszt

Koszt konsultacji, jak i sesji, może być różny w zależności od kwalifikacji terapeuty. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem.


Cennik

Terapia on-line

Organizacja

Wszystkie kwestie organizacyjne pozostają po naszej stronie. Niczym nie musisz się martwić!

Terapia on-line

Prywatność

W Centrum Terapii Synteza korzystamy z komunikatorów, które zapewniają świetną jakość obrazu i dźwięku, jak również są najlepiej szyfrowane. Zazwyczaj jest to Zoom lub Skype.

Terapia on-line

Płatność

Sesja on-line, z reguły, wymaga przedpłaty. Przesyłamy wszystkie potrzebne informacje dotyczące płatności, pozostając do dyspozycji, w razie jakichkolwiek trudności.

Terapia on-line

Czas trwania

Sesja on-line, poza formą kontaktu, niczym nie różni się od sesji stacjonarnej. Trwa zazwyczaj 50 minut. Częstość spotkań pacjent ustala bezpośrednio z terapeutą.

Terapia on-line

Regulamin

Zazwyczaj po kilku konsultacjach podpisujemy z pacjentami regulamin. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej, kopię otrzymujesz mailowo, a wszelkie kwestie dotyczące jego warunków, mogą być zawsze omówione z terapeutą przy ustalaniu kontraktu terapeutycznego.


Regulamin

Podejmij najlepszą decyzję

Wiele osób korzysta z terapii on-line uzyskując bardzo dobre efekty. Terapia zdalna może mieć też ograniczenia. Twoje oczekiwania, potrzeby i wątpliwości możesz przedyskutować na pierwszej sesji konsultacyjnej z terapeutą.

Umów się Na Konsultację

Psychoterapeuci on-line Centrum Terapii Synteza

Michał Wereszczyński

Michał Wereszczyński

Psychoterapia Online w Centrum Synteza

Centrum Synteza to profesjonalny ośrodek leczenia zarówno chorób fizycznych, jak i psychicznych. Nasi pacjenci mogą skorzystać tutaj z fachowej pomocy doświadczonego psychologa oraz psychiatry. Program spotkań z terapeutą ustalany jest indywidualnie, w zależności od specyfiki potrzeb pacjenta oraz rodzaju zdiagnozowanego schorzenia. Psychoterapia prowadzona jest w formie online. Sesje w formie transmisji internetowej przeprowadzanej „na żywo” odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu, a każda z nich trwa około 50 minut. Spotkania online przebiegają w analogiczny sposób jak w przypadku tradycyjnej terapii. Jedyną różnicą jest brak osobistego kontaktu pacjenta z terapeutą.

Psychoterapia online – etapy

Psychoterapia online składa się z kilku etapów. Są to:

 • sesje diagnostyczne – służą one nawiązaniu wstępnego kontaktu terapeuty z pacjentem oraz rozpoznaniu natury dotykających go problemów psychicznych;
 • kontrakt terapeutyczny – mianem tym określa się indywidualną umowę zawieraną między pacjentem a psychoterapeutą; dotyczy ona celu terapii online i jej formy, a także harmonogramu spotkań, na tym etapie podejmuje się decyzję m.in. co do warunków odwoływania sesji oraz ewentualnego włączania w terapię dodatkowych osób.
 • Wdrażanie odpowiednich działań terapeutycznych w czasie regularnych spotkań on-line.

Czas uczestnictwa pacjenta w psychoterapii online uzależniony jest od różnych indywidualnych czynników (m.in. rodzaju problemu, nastawienia pacjenta do leczenia, jego osobistej sytuacji rodzinnej i zawodowej itp.).

Psychoterapia online – przeciwwskazania

Terapia online może być z powodzeniem przeprowadzana w przypadku większości trudności psychicznych. Nie dotyczy to jednak wszystkich sytuacji. Osobistego kontaktu z terapeutą wymagają osoby, które:

 • są uzależnione od substancji odurzających;
 • cierpią na stany psychotyczne;
 • nie umieją kontrolować swojej agresji i autoagresji;
 • mają myśli samobójcze.

Terapia online – formy spotkań

Część współpracujących z nami psychoterapeutów prowadzi wyłącznie sesje internetowe. Mimo tego, niekiedy terapeuta może umówić się z pacjentem na spotkanie osobiste, na przykład jeśli pacjent i terapeuta znajdują się fizycznie w tym samym mieście, w którym terapeuta pracuje. Ze względu na to, że w określonych sytuacjach opracowanie pewnej problematyki w czasie sesji tylko online jest trudne, terapeuta może zalecić zmianę sposobu pracy na osobistą lub nawet umówić się z pacjentem na ograniczenie czasu trwania terapii online i kontynuowanie terapii już w formie osobistej.