fbpx
logo
 • • Psychiatria • Psychoterapia
  • Seksuologia • Endokrynologia
  • Fizjoterapia uroginekologiczna
  • Gastroenterologia • Dietetyka • KRAKÓW

Terapia On-Line

Jedną z form terapii, które proponujemy w Centrum Terapii Synteza jest psychoterapia prowadzona w całości w kontakcie zdalnym.

Jak zacząć?

 1. Skontaktuj się telefonicznie +48535778707 lub mailowo rejestracja@centrumsynteza.pl z naszą rejestracją.
 2. Umów dogodny dla Ciebie termin pierwszej konsultacji.
 3. Dokonaj przedpłaty i uzupełnij dokumenty – wszystko przez Internet.
 4. Twoja sesja jest już zorganizowana. Dostajesz bezpośredni link do spotkania.
 5. Rozpocznij w umówionym terminie pierwsze spotkanie online z terapeutą. 
Psychoterapia on-line

Dla kogo przeznaczona jest terapia on-line?

Spotkania on-line są w szczególności kierowane do osób, które z różnych powodów nie mają możliwości uczęszczania na sesje terapii do gabinetu terapeuty. Najczęstszą z motywacji do wyboru takiej formy terapii jest odległość, czyli np. zamieszkanie poza granicami kraju, w którym przyjmuje terapeuta lub brak dostępu do terapii stacjonarnej w aktualnym miejscu przebywania. Kolejną przyczyną mogą być ograniczenia ruchowe czy problemy zdrowotne o różnym podłożu. Aktualnie bardzo istotnym czynnikiem, który wpływa na podjęcie decyzji o zdalnych spotkaniach, są ograniczenia w związku z Covid-19.

Psychoterapia on-line
Stres: przyczyny, metody radzenia sobie, konsekwencje dla zdrowia

Kiedy należy zastanowić się nad formą terapii?

Możliwość uzyskania efektu terapeutycznego zależy przede wszystkim od cech pacjenta oraz zaburzeń lub trudności, z którymi się zgłasza do terapeuty.

Z badań i doświadczeń klinicznych wynika, że skuteczność terapii wyłącznie on-line jest niższa w wypadku osób, którym trudno jest budować stabilne więzi, u pacjentów impulsywnych (np. autoagresywnych), uzależnionych od substancji (choć nie jest to bezwzględne przeciwskazanie do tej formy leczenia), a także osób, które chorują psychicznie (m.in. zaburzenia psychotyczne, stany maniakalne).

W Centrum Terapii Synteza każdego pacjenta traktujemy indywidualnie. Zarówno dla pacjentów korzystających z sesji on-line, jak i pacjentów stacjonarnych, staramy się stosować możliwie najlepsze i najskuteczniejsze metody leczenia.

ABC terapii on-line

Psychoterapia on-line

Koszt

Koszt konsultacji, jak i sesji, może być różny w zależności od kwalifikacji terapeuty. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

Psychoterapia on-line

Organizacja

Wszystkie kwestie organizacyjne pozostają po naszej stronie. Niczym nie musisz się martwić!

Psychoterapia on-line

Prywatność

W Centrum Terapii Synteza korzystamy z komunikatorów, które zapewniają świetną jakość obrazu i dźwięku, jak również są najlepiej szyfrowane. Zazwyczaj jest to Zoom lub Skype.

Psychoterapia on-line

Płatność

Sesja on-line, z reguły, wymaga przedpłaty. Przesyłamy wszystkie potrzebne informacje dotyczące płatności, pozostając do dyspozycji, w razie jakichkolwiek trudności.

Psychoterapia on-line

Czas trwania

Sesja on-line, poza formą kontaktu, niczym nie różni się od sesji stacjonarnej. Trwa zazwyczaj 50 minut. Częstość spotkań pacjent ustala bezpośrednio z terapeutą.

Psychoterapia on-line

Regulamin

Zazwyczaj po kilku konsultacjach podpisujemy z pacjentami regulamin. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej, kopię otrzymujesz mailowo, a wszelkie kwestie dotyczące jego warunków, mogą być zawsze omówione z terapeutą przy ustalaniu kontraktu terapeutycznego.

Podejmij najlepszą decyzję

Wiele osób korzysta z terapii on-line uzyskując bardzo dobre efekty. Terapia zdalna może mieć też ograniczenia. Twoje oczekiwania, potrzeby i wątpliwości możesz przedyskutować na pierwszej sesji konsultacyjnej z terapeutą.

Psychoterapeuci on-line Centrum Terapii Synteza