USG tarczycy Kraków

Badanie USG tarczycy w Centrum Terapii Synteza w Krakowie

USG tarczycy nazywane przez pacjentów badaniem USG szyi to badanie wykonywane za pomocą ultrasonografu, którego zadaniem jest ocena rozmiaru tarczycy i przytarczyc, a także stanu tych gruczołów i ich struktury. Badanie USG tarczycy i przytarczyc jest badaniem całkowicie bezbolesnym, bezpiecznym i nieinwazyjnym. Przeprowadza się je w warunkach gabinetu zabiegowego lub lekarskiego, przy użyciu aparatu UGS wyposażonego w odpowiednią głowicę. Ze względu na charakter badania, diagnostyka USG szyi może być wykonywana z taką częstotliwością jaka jest niezbędna dla nadzorowania prawidłowego przebiegu procesu leczenia.

Wskazania do przeprowadzenia badania diagnostycznego USG tarczycy i przytarczyc

Badanie USG tarczycy i przytarczyc w większości przypadków przyjmuje formę badania uzupełniającego w przypadku nieprawidłowych wyników TSH, FT3, FT4, przeciwciał anty-TPO i –TG. Wśród innych wskazań do przeprowadzenia badania ultrasonograficznego w obrębie tarczycy i przytarczyc wymienić można:

  • zgłaszane przez pacjenta objawy charakterystyczne dla nadczynności lub niedoczynności tarczycy,
  • zdiagnozowanie chorób tarczycy w rodzinie pacjenta,
  • wcześniejsze rozpoznanie u pacjenta zmian w obrębie tarczycy,
  • konieczność zdiagnozowania stanów zapalnych tarczycy.

Badanie USG tarczycy regularnie przeprowadza się także u pacjentów ze zdiagnozowanymi chorobami tarczycy oraz osób po usunięciu guzów i nowotworu tarczycy. Badanie ma na celu monitorowanie postępowania choroby i/lub występowania ewentualnych nawrotów w przypadku guzów i zmian nowotworowych.

Przygotowanie do badania USG

USG tarczycy to jedno z tych badań diagnostycznych, które nie wiąże się z koniecznością specjalnego przygotowania pacjenta przed badaniem. Idąc na badanie warto jednak pamiętać o odpowiednim ubiorze oraz zdjęciu z szyi wszelkiej biżuterii. Pod tym względem przygotowanie do badania USG szyi jest o wiele mniej wymagające niż w przypadku ultrasonografii jamy brzusznej. Przygotowanie do badania przebiega w ten sam sposób niezależnie od wieku i stanu zdrowia pacjenta.

USG tarczycy, USG szyi Kraków

Pacjentów zainteresowanych wykonaniem profesjonalnego USG tarczycy na terenie miasta Kraków zachęcamy do kontaktu z recepcją Centrum Terapii Synteza. Dysponujemy nowoczesnym ultrasonografem o szerokim spektrum zastosowań, co pozwala nam na szybkie i sprawne przeprowadzanie badań diagnostycznych USG szyi. Naszym Pacjentom zapewniamy krótki czas oczekiwania na badanie oraz dogodne terminy badań. Badania USG tarczycy przeprowadzamy na terenie naszej placówki. Do skorzystania z oferty badań diagnostycznych Centrum Terapii Synteza zachęcamy pacjentów korzystających z naszych usług oraz pacjentów innych placówek medycznych. Centrum oferuje także USG jamy brzusznej.

USG tarczycy – Cena

Badania diagnostyczne w zakresie USG tarczycy przeprowadzamy prywatnie. Oferujemy atrakcyjne ceny oraz możliwość umówienia się na badanie z bardzo krótkim terminem oczekiwania. Zapewniamy przy tym możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki ultrasonograficznej w komfortowych warunkach nowoczesnej placówki medycznej. W celu umówienia się na dogodny termin badania zapraszamy do kontaktu z recepcją Centrum.