Diabetologia

Konsultacja diabetologiczna

Potrzebujesz umówić się na wizytę do diabetologa?

Zadzwoń pod numer 535778707. Pomożemy Ci ustalić dogodny termin wizyty.

Zapraszamy, jesteśmy do dyspozycji od 9.00 do 20.00 w każdym dniu roboczym.

Diabetolog to specjalista zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem cukrzycy, a także jej profilaktyką. Obecnie kładzie się duży nacisk na profilaktykę cukrzycy, która została uznana za chorobę cywilizacyjną. 

Cukrzyca to przewlekła choroba metaboliczna wynikająca z zaburzenia wydzielania lub działania insuliny. Cukrzyca występuje w trzech typach – typ I, typ II i typ III. Na cukrzycę typu II choruje od 80 do 90% ogółu diabetyków. Choroba przez wiele lat może nie dawać wyraźnych objawów, dlatego warto zachować czujność i obserwować swój organizm.

Kiedy umówić się na konsultację do diabetologa?

Naszą czujność powinny wzbudzić następujące objawy:

  • duże pragnienie,
  • częste oddawanie moczu,
  • spory apetyt przy jednoczesnej utracie wagi,
  • ogólne osłabienie,
  • senność,
  • zamazane lub podwójne widzenie.

Zakres usług świadczonych przez diabetologa

Zakres usług świadczonych przez naszego specjalistę obejmuje:

  • diagnostykę i leczenie cukrzycy,
  • dobór i ocenę skuteczności leków,
  • leczenie zachowawcze,
  • insulinoterapię.

Warto przy tym pamiętać, że do zadań diabetologa należy nie tylko diagnozowanie i leczenie cukrzycy, ale również kierowanie pacjentów do lekarzy innych specjalności. Pacjenci chorujący na cukrzycę są najczęściej kierowani na konsultacje do kardiologów, neurologów, okulistów oraz chirurgów.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u diabetologa?

Przed pierwszą wizytą u diabetologa warto skompletować wykonane dotychczas badania laboratoryjne i zarezerwować sobie trochę czasu. Standardowa konsultacja w gabinecie trwa od 15 do 25 minut.

Jak przebiega leczenie cukrzycy?

Leczenie cukrzycy, jak każdej innej choroby rozpoczyna się z momentem postawienia diagnozy. Diagnozę może postawić diabetolog w oparciu o stałe monitorowanie poziomu glukozy we krwi. Pacjenci, u których podejrzewa się cukrzycę muszą regularnie wykonywać pomiary glukozy i systematycznie konsultować się z diabetologiem. Po potwierdzeniu wstępnej diagnozy rozpoczyna się leczenie. Ważne miejsce w kuracji cukrzycy pełni dieta.

Dlatego w toku leczenia diabetolog może skierować pacjenta do dietetyka klinicznego, którego zadaniem jest opracowanie prawidłowo zbilansowanej diety współgrającej z planem leczenia. Właściwe odżywanie to jedno z podstawowych narzędzi walki z chorobą oraz jej negatywnym wpływem na nasz organizm. Drugim składowym leczenia jest farmakoterapia.

Diabetolog Kraków – Diabetologia w Centrum Terapi Synteza

Na konsultację z diabetologiem zaprasza Centrum Terapii Synteza. Ze względu na lokalizację placówki do skorzystania z oferty medycznej Centrum zachęcamy przede wszystkim pacjentów z terenu miasta Kraków oraz okolicy.

Specjaliści diabetolodzy:

W naszym gabinecie przyjmuje: