Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Potrzebujesz umówić konsultację z lekarzem medycyny estetycznej?

Zadzwoń pod numer 535778707. Pomożemy Ci ustalić dogodny termin wizyty.

Zapraszamy, jesteśmy do dyspozycji od 9.00 do 20.00 w każdym dniu roboczym.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna? 

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która  jest działem estetologii medycznej, czyli nauki zajmującej się badaniem, pielęgnowaniem, kreowaniem i przywracaniem atrakcyjności fizycznej. Skupia się na poprawianiu wyglądu zewnętrznego i poprawie samopoczucia pacjentów poprzez różne zabiegi niechirurgiczne, mało inwazyjne. Celem medycyny estetycznej jest zapewnienie pacjentom naturalnego, harmonijnego i młodzieńczego wyglądu.Medycyna estetyczna opiera swoje metody na działaniu leków oraz zabiegów, które poprawiają wygląd i opóźniają naturalny proces starzenia się skóry.

 

Kto może wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od kosmetyki wykorzystuje środki medyczne, a zabiegi z jej zakresu wykonywane są wyłącznie przez lekarzy.

 

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna oferuje szeroki i różnorodny zakres usług. W medycynie estetycznej wykorzystuje się różnorodne techniki i procedury, które mają na celu poprawienie wyglądu skóry, zmniejszenie widoczności oznak starzenia się, redukcję cellulitu, likwidację zmarszczek, zwiększenie objętości tkanek, ujędrnienie skóry oraz wiele innych.

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej należą:

 

Dla kogo są dostępne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie.

Nie ma ustalonej sztywnej granicy wieku, od której należy zacząć wykonywać zabiegi medycyny estetycznej by zapobiec oznakom starzenia się.

Medycyna estetyczna to również świetne rozwiązanie dla osób transpłciowych chcących wprowadzić zmiany w swoim wyglądzie.

 

Medycyna estetyczna w Centrum Terapii Synteza w Krakowie

W naszym centrum zabiegami z zakresu medycyny estetycznej zajmuje się dr Wojciech Marek Olszewski.