Seksuologia

Zarejestruj się na konsultację seksuologiczną

Czy interesuję Cię konsultacja, terapia indywidualna czy terapia seksuologiczna dla pary?

Zadzwoń pod numer 535778707. Pomożemy Ci ustalić dogodny termin, wybrać rodzaj terapii lub konkretnego terapeutę.

Zapraszamy, jesteśmy do dyspozycji od 9.00 do 20.00 w każdym dniu roboczym.

Czym zajmuje się seksuolog?

Seksuolog to specjalista zajmujący się życiem płciowym człowieka, zarówno w sferze ciała, jak i psychiki. Spektrum zainteresowań seksuologa wynikających z jego specjalizacji jest szerokie, gdyż obejmuje m.in.:

  • problemy związane z jakością życia seksualnego (obniżone pożądanie, brak orgazmu, zaburzenia erekcji, pochwicę, bolesne stosunki),
  • pomoc w określeniu i zaakceptowaniu własnej tożsamości płciowej,
  • leczenie uzależnienia od seksu (hiperseksualności).

Lekarz seksuolog to specjalista, który posiada tytuł lekarza medycyny w dziedzinie psychiatrii, ginekologii lub urologii. To gwarantuje jego doświadczenie oraz trafną diagnostykę problemów, które należy skonsultować z innymi specjalistami.

Psycholog seksuolog, w odróżnieniu od lekarza seksuologa, koncentruje się na leczeniu zaburzeń seksualnych i pomocy pacjentom w trudnościach dotyczących życia seksualnego poprzez udzielanie porad, wsparcia oraz psychoterapii, w tym, często, terapii partnerskiej. Psycholog-seksuolog nie prowadzi leczenia farmakologicznego, a w sytuacjach wymagających rozpoznania somatycznego podłoża problemów seksualnych, kieruje pacjenta do lekarza seksuologia, psychiatry, endokrynologa, urologa lub ginekologa.

Kiedy warto umówić się na konsultację z seksuologiem?

Konsultacja z seksuologiem nie jest równoznaczna z rozpoczęciem leczenia seksuologicznego. Do specjalisty możemy się udać także po jednorazową poradę. Podstawowymi wskazaniami do wizyty u seksuologa są wszelkie nieprawidłowości obserwowane w trakcie aktywności płciowej – do zaburzeń erekcji u mężczyzn i pochwicy u kobiet, po problemy z akceptacją swojej orientacji seksualnej.

Zakres usług

Specjaliści współpracujący z Centrum Terapii Synteza oferują:

Rozpoczęcie leczenia seksuologicznego

Rozpoczęcie leczenia seksuologicznego poprzedza zwykle konsultacja lekarska, choć możliwe jest także zgłoszenie się do określonego psychoterapeuty-seksuologa. Następnie seksuolog ustala plan badań i spotkań diagnostycznych. Jeśli istnieje taka możliwość już po pierwszej wizycie specjalista określa rodzaj leczenia. W zależności od przyczyn zdiagnozowanych problemów seksualnych leczenie może obejmować psychoterapię seksuologiczną, farmakoterapię oraz leczenie zaburzeń somatycznych u specjalisty chorób wewnętrznych.

Seksuolog Kraków – Porady seksuologiczne w Centrum Terapii Synteza

Pacjentów z terenu miasta Kraków zainteresowanych konsultacją z seksuologiem zachęcamy do skorzystania z oferty terapeutycznej Centrum Terapii Synteza. Zapewniamy dostęp do zespołu specjalistów, dogodne terminy konsultacji oraz optymalny czas oczekiwania na wizytę. W razie potrzeby nasi specjaliści współpracują z innymi specjalistami – psychoterapeutami i psychiatrami. Oferujemy również terapię par.

Specjaliści seksuolodzy:

W Centrum Terapii Synteza przyjmują następujący specjaliści seksuolodzy: