Fizjoterapia uroginekologiczna

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Potrzebujesz umówić się na wizytę do fizjoterapeutki?

Zadzwoń pod numer 535778707. Pomożemy Ci ustalić dogodny termin wizyty.

Zapraszamy, jesteśmy do dyspozycji od 9.00 do 20.00 w każdym dniu roboczym.

Na czym polega fizjoterapia uroginekologiczna?

Fizjoterapia uroginekologiczna to dział fizjoterapii skupiający się na diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń funkcjonowania mięśni w obrębie przepony miednicy, a więc mięśni w obszarze dolnej części jamy brzusznej oraz krocza.

Z zabiegów fizjoterapii uroginekologicznej korzystają przede wszystkim pacjentki borykające się z zaburzeniami funkcjonowania wyżej wymienionych mięśni, co przekłada się na szereg wstydliwych i nieprzyjemnych objawów, takich jak:

  • problemy z nietrzymaniem moczu i parciami naglącymi,
  • problemy z rozejściem się mięśni prostych brzucha w wyniku ciąży i połogu,
  • problemy z bólami w obrębie krocza, także bólami menstruacyjnymi,
  • doświadczanie bolesnego współżycia.

Warto przy tym pamiętać, że zabiegi fizjoterapii uroginekologicznej pomagają również kobietom z obniżeniem narządów miednicy mniejszej oraz mamom, które odczuwają różnego rodzaju dyskomfort zarówno po porodzie naturalnym, jak i cesarskim cięciu. Z konsultacji z fizjoterapeutą uroginekologicznym mogą korzystać również przyszłe mamy w ramach przygotowania się do porodu.

Fizjoterapia uroginekologiczna – zakres terapii

Zakres fizjoterapii uroginekologicznej jest każdorazowo dopasowywany do bieżących potrzeb pacjenta, co pozwala na zapewnienie profesjonalnej i fachowej pomocy w obszarach najbardziej jej wymagających. Dodatkowo podczas konsultacji fizjoterapeuta może polecić ćwiczenia ogólne poprawiające kondycję mięśni w obrębie przepony miednicy. W niektórych przypadkach terapia może się również koncentrować na reedukacji w zakresie zachowań dnia codziennego, których nieprawidłowe wykonywanie może skutkować stałym pogarszaniem się stanu mięśni i nasilaniem nieprzyjemnych objawów.

Fizjoterapia uroginekologiczna – Kraków

Pacjentki z miasta Kraków zainteresowane konsultacją z fizjoterapeutą uroginekologicznym zapraszamy do kontaktu z Centrum Terapii Synteza. Nasza specjalistka w zakresie fizjoterapii urologienkologicznej zapewnia profesjonalną diagnostykę oraz dobór metod leczenia adekwatnie do problemu pacjentki. Oferujemy także usługi gastrologa oraz dietetyka.

Terapia dna miednicy w Centrum Terapii Synteza w Krakowie

W naszym centrum terapią uroginekologiczną oraz terapią manualną kręgosłupa zajmują się:

Więcej o fizjoterapii uroginekologicznej.

Opis specjalizacji i cennik.