Psychiatra - psychiatrzy w Krakowie w dwóch lokalizacjach

Zarejestruj się na konsultację psychiatryczną

Poszukujesz specjalisty, który pomoże Ci uporać się z trudnościami? Zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy, pełnych empatii i indywidualnego podejścia do pacjenta. Wszyscy psychiatrzy w Centrum Terapii Synteza są także psychoterapeutami i współpracują z zespołem terapeutycznym Centrum.

Zadzwoń pod numer 535778707. Pomożemy Ci ustalić dogodny termin wizyty.

Zapraszamy, jesteśmy do dyspozycji od 9.00 do 20.00 w każdym dniu roboczym.

Czym zajmuje się psychiatra?

Psychiatra to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób oraz zaburzeń psychicznych. W ramach swojej specjalizacji nie tylko pomaga pacjentom poradzić sobie z objawami choroby, ale i dociera do jej przyczyn starając się je wyeliminować. Psychiatria jest dziedziną medycyny, co oznacza, że lekarz psychiatra może stosować leczenie farmakologiczne i przepisywać recepty na leki, co w powszechnym postrzeganiu społecznym odróżnia go od psychologa i psychoterapeuty.

Kiedy należy udać się do psychiatry?

Objawy, które zaleca się skonsultować z psychiatrą to przede wszystkim:

 • zmiany nastroju,
 • zmiany w zachowaniu,
 • zmiany aktywności,
 • gwałtowne zmiany w życiu, z którymi nie potrafimy sobie poradzić,
 • nerwowość, nadwrażliwość,
 • odczuwanie lęku i niepokoju,
 • ciągłe przygnębienie, poczucie samotności i bezradności.

Zakres usług 

Zakres usług świadczonych przez Naszych Specjalistów obejmuje:

 • diagnostykę oraz leczenie zaburzeń lękowych i depresyjnych,
 • diagnostykę oraz leczenie zaburzeń psychotycznych,
 • psychofarmakoterapię,
 • konsultacje przed rozpoczęciem i w trakcie psychoterapii.

Jak wygląda pierwsza konsultacja u psychiatry?

Pierwsza konsultacja w gabinecie psychiatry zajmuje około 40 minut. W tym czasie lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, na podstawie którego może postawić wstępną diagnozę. Nie zawsze diagnozę można postawić podczas pierwszej wizyty pacjenta w gabinecie, dlatego warto przygotować się na to, iż może zaistnieć potrzeba i odbycia dodatkowych konsultacji o charakterze diagnostycznym.

Zwykle postawienie diagnozy i określenie dalszego planu leczenia możliwe jest już po pierwszej wizycie pacjenta w gabinecie. Przy czym diagnostyka i leczenie może wiązać się z zaleceniem konsultacji z innymi specjalistami lub sugestią podjęcia psychoterapii.

Na czym polega leczenie psychiatryczne?

Leczenie psychiatryczne sensu stricte sprowadza się do odpowiedniego doboru leków. Bardzo często leczenie farmakologiczne jest prowadzone równolegle z psychoterapią, której podstawowym zadaniem jest zmiana funkcjonowania pacjenta, a więc wyeliminowanie zachowań niepożądanych i/lub niebezpiecznych.

Psychiatra – Wizyta prywatna w Centrum Terapii Synteza w Krakowie

Do skorzystania z pomocy lekarza psychiatry i specjalisty psychiatry zapraszamy przede wszystkim pacjentów z terenu miasta Kraków. Oferujemy dogodne terminy wizyt oraz krótki okres oczekiwania na konsultację. Zapewniamy pełną dyskrecję. W zależności od potrzeb terapeutycznych nasi psychiatrzy współpracują z wykwalifikowanymi specjalistami innych dziedzin – psychoterapeutą, seksuologiem, internistą, dietetykiem.

Specjaliści Psychiatrzy:

W Centrum Terapii Synteza przyjmują następujący specjaliści z zakresu psychiatrii: