Diagnostyka dysforii płciowej w Centrum Terapii Synteza w Krakowie

Dysforia płciowa

Zapraszamy na diagnostykę dysforii płciowej w Centrum Terapii Synteza w Krakowie

Zadzwoń pod numer 535778707. Pomożemy Ci ustalić dogodny termin wizyty.

Zapraszamy, jesteśmy do dyspozycji od 9.00 do 20.00 w każdym dniu roboczym.

Jeżeli odczuwasz niezgodność między swoją tożsamością płciową a płcią przypisaną przy urodzeniu i szukasz wsparcia oraz zrozumienia, Centrum Terapii Synteza w Krakowie jest miejscem, gdzie możesz znaleźć profesjonalną pomoc. Oferujemy kompleksową diagnostykę i leczenie dysforii płciowej, prowadzone przez zespół wykwalifikowanych specjalistów. Nasze podejście opiera się na szacunku, empatii i najnowszej wiedzy medycznej, zapewniając bezpieczne środowisko dla wszystkich osób poszukujących wsparcia.

 

Czym jest dysforia płciowa?

Dysforia płciowa to głębokie poczucie dyskomfortu lub niezadowolenia z przypisanej płci, co może prowadzić do znaczącego cierpienia emocjonalnego lub problemów w funkcjonowaniu. Osoby doświadczające dysforii płciowej często identyfikują się z płcią inną niż ta, którą przypisano im przy urodzeniu, i mogą dążyć do życia oraz bycia akceptowanym jako osoba tej płci.

 

Przyczyny dysforii płciowej

Przyczyny dysforii płciowej nie są w pełni zrozumiałe, ale uważa się, że są złożone  i wieloczynnikowe, obejmujące genetyczne, biologiczne, środowiskowe i psychologiczne aspekty.

 

Objawy dysforii płciowej

Objawy mogą różnić się w zależności od osoby i obejmują m.in.:

  • Długotrwałe poczucie niezgodności między tożsamością płciową a płcią przypisaną przy urodzeniu.
  • Silne pragnienie zmiany cech fizycznych lub społecznego uznania za osobę innej płci.
  • Dyskomfort lub niezadowolenie z własnego ciała.
  • Depresja, lęk lub inne problemy zdrowia psychicznego wynikające z dysforii płciowej.

 

Diagnoza i leczenie

Proces diagnostyczny w Centrum Terapii Synteza obejmuje ocenę psychologiczno-seksuologiczną oraz ocenę lekarską u specjalisty z zakresu psychiatrii i seksuologii. Proces ten jest indywidualny, więc liczba spotkań konsultacyjno-diagnostycznych poprzedzających wystawienie opinii lub zaświadczenia, jest ustalana już w trakcie konsultacji.

Celem jest zrozumienie doświadczeń, oczekiwań oraz potrzeb osoby, a także wykluczenie innych możliwych przyczyn dyskomfortu psychicznego.

 

Leczenie dysforii płciowej jest indywidualne i może obejmować wsparcie psychologiczne oraz terapię hormonalną prowadzoną przez lekarza endokrynologa.

W Centrum Terapii Synteza kładziemy duży nacisk na wsparcie psychoterapeutyczne, mające na celu pomoc osobom w eksploracji ich tożsamości płciowej, radzeniu sobie z dysforią i budowaniu satysfakcjonującego życia zgodnie z własną tożsamością płciową.

 

Diagnostyka dysforii płciowej w Centrum Terapii Synteza w Krakowie

W Centrum Terapii Synteza w Krakowie zobowiązujemy się do zapewnienia kompleksowej i empatycznej opieki dla osób doświadczających dysforii płciowej. Więcej informacji na ten temat na naszym blogu.

Jeśli potrzebujesz wsparcia lub więcej informacji, skontaktuj się z nami. Lista specjalistów zajmujących się diagnostyką i opiniowaniem osób odczuwających dysforię płciową: