Lek. med. Magdalena Pelc

Magdalena Pelc jest specjalistą psychiatrą, a także psychoterapeutką z wieloletnią praktyką w zakresie prowadzenia terapii indywidualnej i grupowej.

W swojej pracy psychiatrycznej łączy rozumienie biologiczne z psychoanalitycznym, co wiąże się z bardzo indywidualnym podejściem do sytuacji pacjenta i uwzględnianiem wielu kontekstów trudności, z którymi dana osoba zgłasza się po pomoc. Doktor Magdalena Pelc często pracuje jako psychiatra konsultujący pacjentów korzystających z psychoterapii u innych terapeutów. Korzysta przy tym z własnego doświadczenia w prowadzeniu psychoterapii i rozumienia procesów psychologicznych, które się z nią wiążą.

Magdalena Pelc ma także doświadczenie dydaktyczne. Prowadziła wielokrotnie warsztaty z zakresu psychoterapii grupowej dla szkolących się psychoterapeutów oraz zajęcia ze studentami medycyny, dotyczące psychiatrii i psychoterapii, w ramach Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego. W roku 2009 ukończyła Kurs Psychoterapii Psychodynamicznej w Oddziale Nerwic Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W 2010 r. ukończyła także Kurs Psychodramy w Europejskim Instytucie Psychodramy w Krakowie.

Dr Magdalena Pelc Jest Członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Obecnie, jako psychoterapeutka, jest na końcowym etapie procesu certyfikacji w Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Lokalizacja gabinetu ul. Bonarka 11, Kraków
Wykształcenie Psychiatra, psychoterapeuta
Stopień naukowy Lekarz medycyny
Obszary pracy klinicznej
 • Psychiatria
 • Psychoterapia
Kwalifikacje
 • Specjalista psychiatra
 • Całościowy kurs psychoterapii, przed certyfikacją
 • Młodszy asystent psychodramy
W Centrum Terapii Synteza, Kraków Psychiatra

Obszary działalności

 • Psychiatria

  Obejmuje diagnostykę i leczenie farmakologiczne ADHD, problemów ze snem, zaburzeń lękowych, osobowości, depresyjnych i innych zaburzeń nastroju oraz psychotycznych. Możliwe są także konsultacje przed rozpoczęciem psychoterapii.

Magdalena Pelc zajmuje się diagnostyką i leczeniem między innymi następujących zaburzeń:

 • związanych z różnymi formami lęku, jak: fobie, natręctwa (OCD), lęk uogólniony, lęk społeczny, reakcje adaptacyjne
 • związanych z obniżeniem lub podwyższeniem nastroju, takich jak depresja, dystymia, choroba afektywna dwubiegunowa, cyklotymia.
 • zaburzeniami odżywiania – bulimia, anoreksja
 • zaburzeniami snu i innymi zaburzeniami behawioralnymi
 • związanymi z destabilizującymi funkcjonowanie zaburzeniami osobowości, jak osobowość borderline, impulsywna, obsesyjno-kompulsyjna, narcystyczna, schizoidalna,

a także wsparciem psychiatrycznym procesów psychoterapeutycznych.

Działalność w Centrum Terapii Synteza

Magdalena Pelc w Centrum Terapii Synteza prowadzi konsultacje psychiatryczne pacjentów, którzy zgłaszają się do naszego ośrodka po raz pierwszy, a także uczestniczy w kompleksowym leczeniu, łączącym psychoterapię z farmakoterapią. Zajmuje się również kwalifikacją do psychoterapii i ewaluacją jej efektów.

Cennik usług

 • Konsultacja psychiatryczna (pierwsza, 60 minut)
  450 zł
 • Konsultacja psychiatryczna (kolejna, 30 minut)
  300 zł
 • Wystawienie recepty lub zaświadczenia
  110 zł

Doświadczenie

Magdalena Pelc zdobywała doświadczenie zawodowe w Klinice Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego, w czasie pięcioletniej rezydentury, a także na dyżurach lekarskich w oddziale psychiatrii Szpitala im. L. Rydygiera i w oddziale psychiatrii Szpitala w Nowym Sączu.

W latach 2010-2021 była asystentem w Zakładzie Psychoterapii UJ CM w Krakowie, gdzie zajmowała się leczeniem psychiatrycznym i psychoterapeutycznym. Jest to oddział dzienny, w którym odbywa się leczenie w formie psychoterapii grupowej i indywidualnej, wsparte leczeniem psychiatrycznym.